آیا می دانستید که مزه یک قاشق از دسر مورد علاقه شما بسته به رنگ ظرفی که در آن سرو می شود طعم بهتر (یا بدتر) می تواند داشته باشد. شگفت انگیزه ، مگه نه؟

اگر شواهد علمی وجود داشته باشد که نشان دهد این درست است و وجود دارد، مطمئناً رنگ می تواند بر سایر بخش های زندگی ما نیز تأثیر بگذارد. برای مثال، خلق و خو و بهره وری در محل کار را در نظر بگیرید. تصور اینکه اینها نیز می توانند از قرار گرفتن در معرض رنگ مناسب بهره مند شوند، سخت نیست. بنابراین، رنگ مناسب چیست؟

نقاشی ساختمانی اداری

نقاشی ساختمان اداری

مانند هر چیز دیگری در زندگی، آنچه در یک موقعیت ایده آل است ممکن است در موقعیت دیگر معکوس باشد. و رنگ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رنگ بر بهره وری، خلاقیت و خلق و خوی کار تأثیر می گذارد

آنجلا رایت، متخصص رنگ، از دهه هفتاد در مورد تأثیر آن بر رفتار تحقیق کرده است. تحقیقات او این فکر را به چالش می‌کشد که چون واکنش مردم به رنگ ذهنی است، باید غیرقابل پیش‌بینی نیز باشد. با این حال، او توضیح می دهد: “وقتی مطالعه هارمونی رنگ با علم روانشناسی ترکیب شود، واکنش ها را می توان با دقت شگفت انگیزی پیش بینی کرد.”

او از مثال مگس در خانه استفاده می کند تا منظور خود را بیان کند: «اگر سیاه یا آبی باشد، احتمالاً آن را یک تحریک جزئی خواهیم دید، اما اگر نوارهای زرد داشته باشد، واکنش ما متفاوت خواهد بود – اکثر ما عقب نشینی میکنم زیرا ممکن است یک زنبور باشد. “

این خبر بسیار خوبی از نظر طراحی دفتر است. نه، ما رها کردن زنبورها را در دفتر برای تحریک اقدامات کارمندان پیشنهاد نمی کنیم. با این حال، با انتخاب عمدی رنگ های خاص در فضاهای مختلف، می توانید پاسخ خاصی را در پی داشته باشید.

اکنون که برخی از علم را پوشش دادیم، بیایید به خود رنگ ها برگردیم. اما ابتدا این را در نظر داشته باشید: این فقط رنگ نیست که تأثیر می گذارد. شدت هر کدام نیز مهم است. بنابراین، صرف نظر از رنگی که در طراحی دفتر خود انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که شدت بالا باعث تحریک می شود، در حالی که شدت کم باعث آرامش می شود.

 

نقاشی ساختمانی اداری

 

روانشناسی و تاثیر رنگ ها بر محیط کار

آبی

آبی یک رنگ روشنفکرانه است. این نشان دهنده اعتماد، منطق، ارتباط و کارایی است. از آبی به عنوان رنگ اصلی در مناطق اداری که نیاز به تمرکز و فشار ذهنی دارند استفاده کنید.

قرمز

قرمز یک رنگ فیزیکی است. این نشان دهنده شجاعت، قدرت و هیجان است. این یک رنگ عالی برای استفاده در مناطقی از محل کار است که نیاز به فعالیت بدنی دارد.

زرد

زرد رنگ احساسی است. این نشان دهنده خلاقیت، دوستی، خوش بینی و اعتماد به نفس است. زمانی که می خواهید مثبت اندیشی، خلاقیت و شادی را تحریک کنید، رنگ زرد را به کار ببرید.

سبز

سبز تعادل را فراهم می کند. این نشان دهنده هماهنگی، طبیعت و بازسازی است. سبز ثابت می کند که در اداراتی که افراد را مجبور به ساعت های طولانی کار می کنند، رنگ بسیار خوبی است، زیرا ساده ترین رنگ برای چشم است (بدون نیاز به تنظیم). همچنین یک رنگ عالی برای استفاده در هر زمان که حس تعادل در اولویت است، به همین دلیل است که معمولاً در مطب های پزشکی یافت می شود.

 بنفش

بنفش اغلب با معنویت یا تجمل همراه است. این می تواند تفکر عمیق یا تجمل را ترویج کند، اما باید با دقت استفاده شود، زیرا لحن بیش از حد (یا لحن اشتباه) می تواند تأثیر معکوس داشته باشد.

نارنجی

رنگ نارنجی رنگ های فیزیکی (قرمز) و احساسی (زرد) را با هم ترکیب می کند و حس راحتی را ایجاد می کند. اغلب با غذا و گرما همراه است و بنابراین یک انتخاب طبیعی در آشپزخانه است. هنگامی که به درستی از آن استفاده می شود، رنگی جذاب نیز دارد و آن را به گزینه ای برای یک سالن اداری معمولی تبدیل می کند.

خاکستری

خاکستری اغلب نشان دهنده بی طرفی است. ما معمولاً می بینیم که از آن در دفاتر استفاده می شود تا ظاهری شیک یا مدرن داشته باشند. با این حال، هنگامی که به طور نامناسب استفاده می شود، نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است و می تواند خلق و خوی افسرده را تحریک کند. در نتیجه، هنگام استفاده از رنگ خاکستری در فضاهای خاص، محتاط باشید.

 

تزئین دیوار دفتر کار بعد از رنگ آمیزی

دیوارها و سقف های سفید خالی صحنه الهام بخش محیط اطراف نیستند. اما برای بسیاری از ما، این صحنه واقعیت محل کار ما است.

متأسفانه همه ما نمی‌توانیم در ساختمان‌های طراحی شده توسط دکوراتورهای داخلی که دارای طراحی استاندارد هستند کار کنیم، اما این به این معنا نیست که نمی‌توانیم با آنچه در دسترس است و مقدار کمی بودجه از آن بهترین استفاده را ببریم.

خوشبختانه، با چند آویز قاب مناسب، نوار چسب یا پیچ و مهره (یا هر سه)، می‌توانید یک دفتر کار کثیف و کسل‌کننده را به اتاقی تبدیل کنید که ممکن است الهام‌بخش همکارانتان نیز باشد.
برای یافتن بهترین دکور دیوار اداری موجود و کجا آن را پیدا کنید، در این مطلب به تمام سوال هات میرسی:

۱.  هنر دیوار

هر چه بخواهید به معنای واقعی کلمه می توانید استفاده کنید و از لوگوی شرکت خود استفاده کنید، یا الهام بخش باشید و تصویری مانند کوه یا جمله های انگیزشی استفاده کنید، گزینه های شما نامحدود است و دنیای از انتخاب روبروی شماست.

۲. چاپ های قاب شده

چاپ ها برای دیوارهای اتاقک، میز کار یا املاک و مستغلات دیوار خالی اطراف دفتر به خوبی کار می کنند. از میان نقل قول ها، مناظر، پرتره های رهبران الهام بخش، یا طرح های انتزاعی (یا هر چیز دیگری) را انتخاب کنید. هیچ کمبودی برای گزینه های چاپ وجود ندارد. نکته حرفه ای: از فروشندگانی که قاب های آماده را برای آویزان ارائه می دهند، خرید کنید.

۳. هنر اصلی

اگر با بودجه بیشتری کار می کنید، هنر اصیل راه دیگری برای دادن رنگ و زندگی به دفترتان است. حتی اگر به رنگ های خنثی محدود شده باشید، گزینه های متعددی خواهید یافت.

۴. ساعت ها

عملی، بله، اما ساعت ها نیز می توانند بیانیه باشند. زمان را در سراسر ردپای جهانی شرکت خود نمایش دهید، یا از آن برای یک رنگ پررنگ استفاده کنید.
برگردان دیواری (معروف به استیکر!)

برگردان‌های دیواری سفارشی که برای دفاتر موقت یا فضاهای کاری ایده‌آل هستند، می‌توانند به برند کردن فضای شما کمک کنند و زمانی که محدودیت‌هایی را برای تغییر در فضا دارید، شخصی‌سازی می‌کنند.

۵. قفسه

قفسه ها گزینه های زیادی را باز می کنند. به عنوان مثال، می‌توانید کتابخانه امانت‌دهی دفترتان را به نمایش بگذارید، برخی از چاپ‌های قاب‌دار را به کار ببرید، چند شمع تزئینی اضافه کنید یا حتی لوازم اداری را ذخیره کنید.

۶. شناور

بودجه محدود؟ به دیوار و شیپور برای قفسه های شناور ارزان قیمت بروید.

۷. آینه ها

وقتی نمی‌خواهید به یک اثر هنری متعهد شوید، اما همچنان می‌خواهید چیزی را به دیوارهایتان اضافه کنید، آینه‌ها این کار را انجام می‌دهند. یک آینه بزرگ را امتحان کنید تا یک اتاق بزرگتر به نظر برسد، یا یک سری آینه کوچک و با جزئیات را برای ظاهری متنوع تر امتحان کنید.

۸. گیاهان

رنگ سبز به محیط کار شما جان می بخشد. از دیوارهای خزه ای زنده گرفته تا باغچه های ظروف دیواری کوچک، گزینه ای برای هر بودجه دکور اداری پیدا خواهید کرد.

۹. علائم نئون

یکی دیگر از راه‌های نمایش نام یا شعار شرکت شما، تابلوهای نئونی است که سفارشی‌سازی را ارائه می‌کنند و سخن درخشانی را ارائه می‌دهند. حتی زمانی که روشن نیست، این گزینه سرگرم کننده به فضای اداری شما حس منحصر به فردی می بخشد.

۱۰. پرچم

پرچم که یک ترفند مورد علاقه دائمی است، پوشش رنگ و دیوار را با کسری از قیمت هنر قاب ارائه می‌دهند. انتخاب های محبوب شامل نقشه ها و طرح های گل است، اما با یک جستجوی سریع (یا حتی یک چاپ سفارشی) هر نوع را که بخواهید پیدا خواهید کرد.

۱۱. رنگ تخته سیاه

اگر می‌خواهید فهرستی از اهداف، نقل‌قول‌های انگیزشی یا فروش داشته باشید، فراتر از فاکتور سرد دیوارهای تیره و زغالی، رنگ تخته سیاه می‌تواند کاربردی باشد.

سهمیه ها در دسترس کارکنان شما است. در حالی که می توانید روی رنگ تخته گچی رنگ کنید، بهتر است این کار را در فضایی انجام دهید که قصد دارید بیش از مدت کوتاهی در آن بمانید، زیرا اعمال آن به چند لایه (و بعداً پوشاندن) نیاز دارد.

۱۲. تخته پاک کردن خشک

تخته های پاک کن خشک از تخته هایی که در کلاس های درس در سراسر کشور پیدا می کنید تکامل یافته اند. از بین گزینه‌های شیشه‌ای سطح‌بالا برای کسانی که بودجه‌شان مناسب است، انتخاب کنید، یا برای انتخاب پوسته و چوب به یک فروشگاه لوازم اداری بروید.

۱۳. نقاشی های دیواری یا موزاییک

مشابه برگردان های سفارشی، می توانید نقاشی های دیواری پوسته و چوبی را متناسب با سبک دکوراسیون شرکت خود بیابید. برای گزینه ای گران تر و دائمی تر، استخدام یک هنرمند محلی برای نقاشی دیواری یا موزاییک دستی را در نظر بگیرید.

 

امیدوارمتو این مطلب تمام سوال های ذهنتون رو پاسخگو بوده ایم البته اگر برای هنوز انتخاب مناسب ندارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با حرفه ای ها باشید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو