راهنمای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

رنگ آمیزی متفاوت، یک راه سریع و آسان برای افزودن سبک و شخصیت به اتاق پذیرایی است. چه اتاق نشیمن شما جایی پر از آرامش باشد و چه مکانی برای جنب و جوش کودکانتان، هیچ چیز نمی‌تواند فضای این محیط را مانند رنگ متحول کند.

رنگ (حتی اگر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید) باید اولین چیزی باشد که در هنگام جستجوی ایده‌های تزئین اتاق پذیرایی در نظر بگیرید.

 

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

 

اطمینان حاصل کنید که رنگ‌های انتخابی‌تان در اتاقتان به خوبی کار می‌کنند، با استفاده از آزمایش‌کننده‌های رنگ روی کاغذهای سفید آن‌ها را تست کنید، سپس آن‌ها را روی هر دیواری که می‌خواهید از آن رنگ استفاده کنید، بچسبانید.

قبل از تصمیم‌گیری نهایی، آن‌ها را برای چند روز رها کنید، توجه داشته باشید که چگونه نور در زمان‌های مختلف روز بر رنگ تأثیر می‌گذارد، و همچنین بررسی کنید که آنها به خوبی در کنار عناصر دیگر مانند پرده‌ها یا کاناپه‌ها کار می‌کنند.

در انتخاب رنگ برای اتاق پذیرایی باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

طرح رنگی ایجاد کنید که با مبلمان خانه شما مطابقت داشته باشد

در دنیایی که هزاران رنگ می‌توانند تنها با چند ده هزار تومان برای شما شوند، توجه به توصیه‌های مشاور رنگ معماری دیزاین مفید است.

قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش

همیشه به یاد داشته باشید که در حالی که هزاران نمونه رنگ در فروشگاه وجود دارد، تنها هفت رنگ در طیف رنگ وجود دارد.

اگر در فروشگاه رنگ در انتخاب دچار تردید هستید و نمی‌توانید کارت‌های نمونه رنگی خود را انتخاب کنید، بهتر است به تیره‌ترین رنگ در پایین نوار نگاه کنید.

اگر از کارت های پایین شروع کنید، تفاوت رنگ‌های کارت‌های وسط و بالا را حس خواهید کرد، ولی اگر با نگاه کردن به کارت‌های بالا و روشن‌ترین رنگ‌ها شروع کنید، همه کارت‌ها را در یک طیف رنگی می‌بینید.

 

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

 

چطور رنگ مناسب برای اتاق پذیرایی را انتخاب کنم؟

با انتخاب سه رنگ از یک شی موجود در خانه خود شروع کنید.

یک بالش از مبل اتاق، کراوات یا روسری مورد علاقه‌تان، یا یک نقاشی (هر چیزی که به شما آرامش می‌دهد یا ارتباط عاطفی دارد) بردارید و آن شی را به فروشگاه رنگ ببرید.

سه نوار پالت نمونه با آن رنگ‌ها پیدا کنید، و فوراً 15 تا 18 رنگ دارید که می‌توانید استفاده کنید، زیرا هر نوار نمونه معمولاً شامل شش رنگ است.

مرحله بعدی این است که یکی از سه رنگ رنگ را به عنوان رنگ دیوار خود انتخاب کنید و دو رنگ دیگر را برای استفاده در اطراف اتاق در پارچه یا مبلمان ذخیره کنید.

برای انتخاب رنگ اتاق‌های مجاور، همان نوارهای نمونه سه رنگ اصلی را بردارید و رنگ دیگری را انتخاب کنید.

در نهایت، رنگ چهارمی را انتخاب کنید که بتوان از آن به عنوان مکمل استفاده کرد.

کمی از آن رنگ را در هر اتاق خانه استفاده کنید. از طریق یک بالش، بشقاب یا اثر هنری. اینگونه بین فضاها ارتباط برقرار می‌کند.

 

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

 

رنگ را با احساسی که در اتاق می‌خواهید مطابقت دهید

رنگ‌ها واکنش احساسی را بر می‌انگیزند. به‌طور‌ کلی، رنگ‌های سرد (آبی، سبز و سفید تمیز) به‌عنوان آرامش‌بخش در نظر گرفته می‌شوند، در حالی که رنگ‌های گرم (مانند قرمز، نارنجی و زرد) حس انرژی ایجاد می‌کنند. رنگ‌های سرد در اتاق‌های خصوصی آرام‌بخش هستند. رنگ‌های گرم راه خوبی برای زنده کردن فضاهای اجتماعی هستند.

قدم آخر، نوع رنگ را انتخاب کنید

بعد از انتخاب رنگ ها نوبت انتخاب نوع رنگ مورد نیاز شماست. اگرچه رنگ‌های مدرن امروزی مقاومت در برابر لکه را افزایش داده‌اند، اما میتوانید از رنگ‌ سنتی روغنی برای دیوارها استفاده کنید زیرا قابل شستشو است و خیالتان را از بابت نظافت راحت می نماید. در مقابل رنگ های اکریلیک شاید به اندازه رنگ روغنی قابل شستشو نباشد اما مضرات کمتری نسبت به رنگ روغنی دارد و همچنین بدون بو و حساسیت میباشد و پس از رنگ آمیزی دیگر خبری از بوی رنگ، سوزش چشم و … نخواهد بود.

 

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی

 

چند توصیه دیگر

اگر در انتخاب طرح مطمئن نیستید، از پالت ایده‌های رنگی از پیش انتخاب شده استفاده کنید که قبلاً توسط مارک رنگی که استفاده می‌کنید انتخاب شده است. اگر به دنبال طرح‌های رنگی اتاق نشیمن هستید که همگی از رنگ‌های اصلی الهام گرفته شده‌اند، این رنگ‌ها به دلیل مناسب بودن آن‌ها برای اتاق نشیمن و همچنین به این دلیل که برای سال آینده در ترند هستند و در نهایت بی‌زمان هستند، عالی هستند.

ایده‌های رنگ اتاق نشیمن را با رنگ‌هایی انتخاب کنید که برای جهت اتاق شما مناسب است. اتاق‌های نشیمن رو به شرق و شمال نسبت به اتاق‌های نشیمن رو به جنوب یا غرب به سایه‌های گرم‌تری نیاز دارند.

 

نقاشی ساختمان مدرن دیزاین در تهران

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو