هنر پتینه کاری با ورق طلا

 

پتینه کاری با ورق طلا

 

 

هنر رنگ آمیزی و پتینه کاری با ورق طلا در سقف و دیوار می تواند به کار روح ببخشد و چهره کار را تغییر دهد.

مدت زیادی افراد در خانه یا واحد اداری با رنگ سقف و دیوار روبرو هستند که این می تواند در روحیه ساکنین آن تاثیر زیادی داشته باشد.

مدل رنگ آمیزی خانه و اداره و هر اتاق در خانه میتواند متفاوت باشد. در خانه با گچبری های شکل گل و پرنده یا حتی سر حیوانات وحشی مانند شیر می توان دیوار را تزیین کرد. این تزیینات می تواند با رنگهای متفاوت مانند سفید و یا حتی طلایی پوشانده شوند.

سبک هایی مانند پتینه کاری، استفاده از طرح چوب و غیره باعث ایجاد جلوه های متفاوت در کار می شود. پتینه کاری با ورق طلا روی گچبری ها در خانه های اشرافی و کاخ ها بسیار جالب می باشد که جدیدا دوباره در خانه ها مد شده است.

 

 

پتینه کاری چیست؟

پتینه کاری با ورق طلا یا رنگ یک کار هنری و یک سبک و روش رنگ کردن اجسام مختلف است. پتینه کاری جسم را کهنه و با حالت خوردگی و زنگ زدگی نشان می دهد.

رنگهای مختلفی از جمله طلایی، قهوه ای، آبی فیروزه ای، سفید و سیاه شاپان و مسی در کهنه کاری استفاده می شود. این رنگها می توانند پایه تینری داشته باشند که سریع خشک شوند و یا با رنگ روغن باشند که زمان خشک شدن آن طولانی تر است.

پتینه کاری روی دیوار و سقف گچی و یا درب چوبی یا فلزی  همچنین گلدان و قاب با جنسهای چوبی، سفالی، گچی و یا مبلمان چوبی بکار می رود.

با پتینه کاری میتوانید ارزش افزوده کار را بالا ببرید.

پتینه کاری با ورق طلا روی شیشه

روی پنجره ها و یا ظروف و لیوان تزیینی از پتینه کاری با ورق طلا یا رنگ می توان استفاده کرد. امروزه در آپارتمانهای چند طبقه که خانه ها رو به هم هستند با روشهای مختلف می توان از این فضای مجاور استفاده کرد.

با رنگ کاری روی شیشه میتوان هم از نور پنجره های بسته استفاده کرد و هم فضای خصوصی خانه حفظ شود.

پتینه کاری با ورق طلا یک روش زیباسازی و پیشنهادی در این مورد است. برای اینکار باید از ورق طلا و چسب مخصوص این ورق استفاده کرد. طرحهای ترانسفر هم در این زمینه بکار می رود. نمک دانه درشت و پارچه خیس شده با سرکه می تواند در کار ورق طلا طرح ایجاد کند.

 

پتینه کاری با ورق طلا

 

پتینه کاری روی سقف و دیوار

پتینه کاری با ورق طلا روی سقف و دیوار می تواند یک حالت تزیینی به دیوار و یا ستون بدهد. تزیینات پتینه می تواند برای اتاق نشیمن که اعضای خانواده بیشتر اوقات در آن هستند همچنین اتاق پذیرایی از مهمان در خانه های بزرگ مناسب باشد.

پتینه کاری می تواند دور قاب گچبری دیواری و یا روی گچبری ستون و بالای ستون بکار برود.  پتینه همراه یا به تنهایی روی دیوار با گچبری و یا آینه کاری و کاشی کاری و غیره استفاده می شود. ترکیب پتینه با کلاف کاری و نور پردازی و یا به تنهایی روی سقف جهت تزیین بکار می رود.

پتینه کاری با ورق طلا جلوه متفاوتی نسبت به رنگ به کار می دهد.

 

پتینه کاری با ورق طلا

 

ابزار و روش انجام پتینه کاری با ورق طلا روی دیوار

پتینه کاری با ورق طلا با استفاده از مواد و روش خاص صورت می گیرد که مهارت در انجام آن باعث زیبایی نهایی کار می شود. ورق طلا بر پایه یک فلز است که ظاهری طلایی مانند دارد و به ضخامت تنها چند میکرون است. این ورقه در شماره های مختلف با ظاهر و درجه رنگی متفاوتی وجود دارد.

 برای چسباندن ورق طلا روی دیوار ابتدا زیر آن را با رنگ روغنی مثلا سفید رنگ می کنند.  بعد از چند روز که رنگ روغنی خشک شده سطح را با دستمال تنظیف پاک و گرد و خاک و یا پرز روی آن را برطرف می نمایند.

سپس از چسب ورقه طلا استفاده می کنند و چسب را روی سطح می کشند که این کار با برس و اسفنج قابل اجر است. چسب بعد از مدت زمان کوتاهی بی رنگ می شود حالا نوبت نصب ورق طلا روی کار است.

ورق طلا را روی سطح مورد نظر قرار داده و با یک پارچه آرام روی آن می کشند تا روی کار بنشیند. اضافه کردن رنگهای فیروزه ای و قهوه ای به کار می تواند حالت قدیمی و آنتیک آن بدهید.

طرحهای گچبری در سقف و دیوار را می توان با ورق طلا رنگ کرد.

 

پتینه کاری با ورق طلا

 

گروه مدرن دکوراتیو

کار پتینه کاری با ورق طلا روی دیوار و یا سقف خانه را با گروه مدرن دکوراتیو تجربه کنید. این گروه یک تیم قوی و با تجربه و با سابقه 15 ساله در زمینه نقاشی می باشد که در زمینه رنگ آمیزی ساختمان با روشهای مختلف فعالیت می کند.

نقاشی ساختمان در نمای داخلی و بیرونی در ساختمانهای جدید و قدیم می تواند هزینه زیادی را برای صاحب بنا داشته باشد. مهارت و تجربه گروهی که کار به آنها داده می شود می تواند ضمانت کننده رضایت مشتری در نهایت باشد.

 

نقاشی ساختمان مدرن دیزاین در تهران

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو

تماس با نقاشی ساختمان مدرن دکوراتیو