وقتی صحبت از خدمات نقاشی ساختمان در تهران باشد، دو عامل برای مشتریان بالاترین اهمیت را دارد: ظاهر حرفه‌ای یا همان تروتمیز، و نتیجه بادوام. چه بحث بازسازی باشد، چه تغییر دکوراسیون یا ساخت واحدی جدید، فضای مدنظر شما لیاقت یک نقاشی بی‌نقص را دارد. برای چنین نتیجه‌ای باید از نقاش ساختمان کمک بگیرید.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مدرن دکوراتیو، داشتن اطلاعاتی درباره روند کلی کار، رنگ مناسب دیوارخانه و درب و پنجره، مجموع هزینه‌ها و … هم به شما اعتماد به نفس و آرامش خاطر بیشتری می‌دهد، و هم سرعت کار متخصص را بالا می‌برد.

به همین دلیل قصد داریم در این پست درباره نقاشی ساختمان، زوایای مختلف و نکات آن صحبت کنیم. در انتها نیز شما را با «مدرن دکوراتیو» بیشتر آشنا می‌کنیم.

نقاشی ساختمان در تهران

مراحل گام به گام رنگ آمیزی ساختمان

مرور مراحل نقاشی ساختمان به شما کمک می‌کند تا بهتر برای آن برنامه‌ریزی کنید، بدانید که به چه لوازمی نیاز دارید، و قرار است با چه چیزی روبه‌رو شوید.

این مسئله ممکن است بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید، مهم باشد؛ چون روند نقاشی منزل و سایر اجزای آن به سادگی فرو بردن قلم‌مو در قوطی رنگ، و حرکت دادن آن روی سطوح نیست.

1. انتخاب رنگ مناسب دیوار، درب یا پنجره

احتمالا دشوارترین مرحله رنگ آمیزی دیوار خانه برای شخص شما، انتخاب رنگ مناسب است. همین که “رنگ” را انتخاب کنید کافیست؛ نقاش ساختمان با توجه به فضا و کاربری آن می‌داند باید از چه نوع رنگی استفاده کند.

رنگ‌های سفید، استخوانی، طوسی و آبی از رنگ‌های رایج برای نقاشی ساختمان در تهران ‌هستند. اما اخیرا از رنگ‌های تندتری هم برای رنگ کاری ساختمان (یا حداقل قسمت‌هایی از آن) استفاده می‌شود.

برای انتخاب رنگ باید به کاربرد فضا، ابعاد، دکور و مبلمان آن توجه کنید. البته شناخت حال‌وهوایی که هررنگ به شما می‌دهد هم در انتخاب بهترین رنگ درب و پنجره و دیوار کمک‌کننده است:

 

انتخاب بهترین رنگ

 

سفید: تقویت نبوغ و توانایی‌های بالقوه

نارنجی: افزایش نشاط، انرژی و اجتماعی بودن

قرمز: تشدیدکننده احساسات، اشتها و دمای بدن

صورتی: تلطیف عواطف و ناراحتی‌های عصبی

سبز: کمک به آرامش و تعادل خلق‌وخو

آبی: آرامش‌بخش و ایده‌دهنده

2. آماده سازی های قبل از نقاشی ساختمان

پس از اینکه رنگ و نوع آن برای نقاشی ساختمان در تهران مشخص شد، لازمست یکسری آماده‌سازی‌ها را انجام دهید. اول از همه، اگر مبلمانی در فضای مدنظر وجود دارد و کف را با پلاستیک محافظ بپوشانید (استفاده از روزنامه را توصیه نمی‌کنیم).

پس از آن، نقاش ساختمان سطح را برای رنگ‌آمیزی آماده می‌کند. مثلا اگر قصد رنگ آمیزی دیوار خانه را داشته باشید، ترک‌ها و زدگی‌ها پر می‌شوند. اگر هم رنگ درب حیاط یا پنجره باید نو شود، رنگ‌های پوسته‌شده حذف می‌شوند.

 

ابزار مناسب رنگکاری

 

3. انتخاب ابزار مناسب رنگکاری

بسته به اینکه دقیقا کجا باید رنگ شود، ابزار کار نقاشی ساختمان متفاوت خواهد بود. البته یکسری ابزارها هم هستند که نقاش‌ها همیشه در روند کارشان (یا آماده‌سازی‌ها) از آنها استفاده می‌کنند.

اگر درباره این ابزارها و کاربردشان کنجکاوید، یا قصد دارید در آینده نقاشی بخش‌های کوچک را خودتان به عهده بگیرید، لیست زیر برای شماست:

انواع قلم‌مو: اصولا نقاشی ساختمان را بدون قلم‌مو نمی‌توان تصور کرد. برس قلم‌موها یا زاویه‌دار است (برای گوشه‌ها و جزئیات) یا صاف (برای سطوح وسیع‌تر).

غلطک رنگ‌آمیزی: غلطک‌ها برای رنگ‌آمیزی سطوح بزرگ، از قلم‌موها بهتر هستند. این ابزار مدل‌های مختلفی از نظر قطر و بافت دارد.

سنباده: نقاش ساختمان تهران از این ابزار پیش از رنگ‌آمیزی و برای یکدست کردن سطح استفاده می‌کند. سمباده زدن هرگونه برآمدگی، زنگ‌زدگی و … را برطرف می‌کند.

پرایمر: پرایمر نقش زیرسازی را برای رنگ ایفا می‌کند، و برای داشتن نتیجه‌ای بی‌نقص ضروری است.

سایر ابزارها: از ابزارهای دیگری مانند حلال و پاک‌کننده، لیسه، کاردک، نوارچسب کاغذی، اسپری رنگ و نردبان نیز در روند نقاشی ساختمان در تهران استفاده می‌شود.

 

4. نکات مهم بعد از نقاشی ساختمان

اگر مرحله‌های قبلی با دقت کافی انجام شوند، نکته خاص دیگری نمی‌ماند. فقط کافی است موارد زیر را در ذهن داشته باشید:

پس از پایان رنگ کاری، همراه با نقاش ساختمان سطوح رنگ‌شده را برای مشکلاتی مانند چکه کردن رنگ یا رنگ نشدن بررسی کنید.

کار با کیفیت حداقل 6 سال عمر خواهد کرد. پس در تدوین قرارداد نقاشی ساختمان تعهدات زیرکاری، عدم بروز سفیدک و سایر مشکلات را از قلم نیندازید.

اگر رنگ را خودتان تهیه کرده‌اید و مقداری از آن باقی ماند، آن را برای ترمیم‌های احتمالی در آینده نگه دارید (صاف کردن رنگ برای استفاده دوباره فراموش نشود!).

اگر خودتان رنگ‌آمیزی را انجام داده‌اید، پس از اطمینان از یکدست بودن نتیجه، ابزارها را به خوبی بشویید و تمیز کنید.

 

نقاشی ساختمان مدرن دیزاین در تهران

 

سفارش آنلاین نقاشی ساختمان

برای اطمینان از کیفیتی که درباره آن صحبت کردیم، خصوصا در پروژه‌ گسترده و مهمی مانند نقاشی ساختمان، باید از متخصصان کارکشته این حوزه کمک بگیرید.

برای پیدا کردن بهترین شرکت نقاشی ساختمان در تهران، می‌توانید با مدرن دکوراتیو تماس بگیرد.

منبع : ایسنا isna.ir